Feriha Kurtulmuş, Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası Vester Kirkegaard’daki Müslüman Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kocatepe Camii’nin kuruluşunda büyük emekleri bulunan Danimarka’ya ilk gelen Türklerden Naci Kurtulmuş’un eşi ve Milliyet Gazetesi Danimarka ile İskandinavya Temsilcisi İrfan Kurtulmuş’un annesi Feriha Kurtulmuş için Kopenhag Kocatepe Camisi’nde cenaze namazı kılındı.

Köge Camii Din Görevlisi Bekir Demir’in kıldırdığı cenaze namazına Kurtulmuş ailesi ve yakınlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Danimarka’da defnedildi

Feriha Kurtulmuş’un tabutu daha sonra cenaze arabasıyla toprağa verilmek üzere Vester Kirkegaard’daki Müslüman Mezarlığı’na götürüldü.

Cenazeye katılanlar, oğulları ve torunları tarafından defnedilen Feriha Kurtulmuş’un kabrine toprak atarken, yakınları ise göz yaşlarına hâkim olmakta zorlandı.

Din Görevlisi Dursun Mehmet Dindi’nin defin işleminden sonra Feriha Kurtulmuş’un kabri başında okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından, cenazeye katılanlar merhumenin ailesine taziyelerini ileterek buradan ayrıldı.

Feriha Kurtulmuş

Kocatepe Camii’nin kurulmasında büyük emekleri olan ve 1988 yılında vefat eden Naci Kurtulmuş’tan 4 erkek çocuğu olan Feriha Kurtulmuş, Danimarka medyasında sık sık yabancılar ve sorunlarıyla ilgili haberlere konu olmuştu.

83 yaşındaki Feriha Kurtulmuş, geçirdiği rahatsızlık sonucu geçtiğimiz Çarşamba akşamı (13 Kasım 2019) kaldırıldığı Bispebjerg Hastenesi’nde dün sabah (14 Kasım 2019) saat 7.45’te hayatını kaybetti.