Milli para badmintonculardan Danimarka’da 4 madalya

Para Badminton Milli Takımı, Danimarka'da düzenlenen uluslararası turnuvada 1 gümüş, 3 bronz olmak üzere toplam 4 madalya kazandı.

THY’den Danimarka’da “Stopover” ile İstanbul tanıtımı

THY'nin Danimarka'da da faaliyete geçirdiği "Stopover" projesi lüks turizm fuarında ilgiyle karşılandı.

Analiz: Nail Alkan – Refah ülkesi Danimarka’nın mülteci düşmanlığı

Danimarka gibi ekonomik gelişmişliği kadar temel hak ve özgürlüklere verdiği değerle de tanınan Avrupa ülkelerinin mülteciler konusunda sınıfta kaldığı görülüyor.

Finlandiya’daki Türk Büyükelçiliği’ne taşlarla saldırdılar

Barış Pınarı Harekatı'nı protesto eden bir grup, Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliğinin bulunduğu binanın camlarını kırdı.

Stockholm Büyükelçisi Yunt, İsveçli gazetecilere Barış Pınar Harekatı’nı anlattı

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt: "Harekat, Kürtlere karşı yapılmıyor sadece terör örgütlerine karşı bölgeye barış getirmek için yapılıyor"

Alanya’da 61 yaşındaki Norveçli turist denizde boğuldu

Antalya'nın Alanya ilçesinde denize giren Norveç’li turist boğuldu. Alınan bilgiye göre, Alanya'da tatil yapan Norveçli turist Jatten Bjorn (61), dün İncekum Mahallesi'ndeki plajda denize girdi....

Süryani gazeteci Haninke: “YPG, Türkiye’ye karşı sivilleri kullanmaya çalışıyor”

Süryani gazeteci Augin Kurt Haninke: "Süryanilere acı deneyimler yaşatan YPG, Türk askerine karşı sivilleri kalkan olarak kullanmaya çalışıyor"

İsveç Asuri Federasyonu Başkanı Hermez: “YPG Tanrı’nın bir lütfu değil”

"PKK'nın şubesi YPG'nin devraldığı Suriye'nin kuzeydoğu kesiminde, cinayet, baskı, şantaj, çocuk askerlerin sömürülmesi ve etnik temizlik yapıyor"

İsveç Sol Parti Başkanı Jonas Sjöstedt “YPG” sorusuna cevap veremedi

İsveç Sol Parti Başkanı Jonas Sjöstedt, Asuri Federasyonu yayın organının "YPG'nin Suriye'de etnik temizlik yaptığının, insan hakları örgütlerinin raporlarına da yansımasına rağmen kendilerinin neden örgütü kınamadığına yönelik" soruya cevap veremedi.

İmamoğlu Danimarka’da: “Mülteciler sadece Türkiye’nin konusu değil”

"Bu sadece (mülteciler) Türkiye’nin konusu değil. Hiçbir ülkedeki mülteci konusu sadece o ülkenin ya da şehrin konusu değil. Dünyanın sorunu ve bunu hep birlikte çözmemiz gerek"

Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçisi, Danimarka Dışişleri’ni bilgilendirdi

Büyükelçi Uğur Kenan İpek, Türkiye'nin "Barış Pınarı Harekatı"nı kınayan Danimarka'yı konuya ilişkin bilgilendirdi.

Aydın’da Danimarkalı turistleri taşıyan midibüs direğe çarptı: 4 yaralı

Söke ilçesindeki kazada sürücü ile Danimarka uyruklu 3 turist yaralandı.

Danimarka, İsveç sınırında kontrollere başlayacak

Danimarka, Almanya’nın ardından İsveç sınırında da kontrollere başlayacak. Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, hükümet 12 Kasım'dan itibaren İsveç sınırında kontroller yapacak. Kontrollerin geçici...

İmamoğlu Kopenhag’da konuştu: “İklim değişikliği travması yaşıyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Türkiye'deki iklim değişikliğinin yarattığı travmayı biz hepimiz aynı dünyada olduğu gibi şehrimizde de yaşıyoruz." dedi. Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da...

İsveç’e bir aylığına geldi, 48 yıl kaldı

İsveç'e ilk gelenlerden 95 yaşındaki Esma Zengin, 48 yıllık gurbet hayatında İsveç'e alışamadığını ve her gün Türkiye'ye dönmek için hayaller kurduğunu söyledi.

Ibrahimovic’in heykeli doğduğu kente dikildi

İsveçli yıldız futbolcu Zlatan Ibrahimovic'in, ülkesinde doğduğu Malmö kentinde heykeli dikildi. Malmö'deki Stadiontorget Meydanı'na dikilen heykel, törenle açıldı. Törene, kariyerine ABD'nin Los Angeles Galaxy takımında...

Fenerbahçe’nin Danimarkalı futbolcusu Zanka: “Çayı ve mantıyı çok seviyorum”

"Çayı çok seviyorum ve bol bol içiyorum. Mantıyı da çok seviyorum. Bence çok lezzetli. Kulüpte birkaç defa yeme fırsatım oldu"

Danimarka’dan Suriye’nin kuzeydoğusuna 50 milyon kron destek

Danimarka, Suriye'nin kuzeydoğusuna 50 milyon kron maddi destek verecek.

Finlandiya’da bir okulda saldırı: 1 ölü, 10 yaralı

Finlandiya'nın Kuopio şehrindeki bir meslek okulunda kılıçla gerçekleştirildiği belirtilen saldırıda bir kişi hayatını kaybetti, ikisi ağır 10 kişi yaralandı. Savo Meslek Okulu'nda meydana gelen saldırıda...