Danimarka Başbakanı Frederiksen’den Grönland tartışmasına “absürt” yorumu

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen: "Grönland Danimarkalı değil. Grönland Grönlandlı. Buna cidden niyet edilmediğini ısrarla ümit ediyorum"

Bodrum’da Norveç prensesi Louise’ye yoğun ilgi

Prenses Martha Louise ve nişanlısı Shaman Durek için yemek organize edildi.

Norveç’te cami saldırganını engelleyenlere polisten teşekkür

Baerum kentinde, camiye saldırı düzenlemek isteyen kişiyi engelleyen Muhammad Rafik ve Muhammad Ikbal Jave, emniyet müdürlüğünde ağırlandı.

Norveç prensesi Martha Louise’nin ocakbaşı keyfi

Bodrum'daki bir et restoranda kebap yiyen Norveç prensesi Martha Louise, ocakbaşında vakit geçirdi.

Norveç’te cami saldırganı suçunu kabullendi

10 Ağustos'ta Norveç'in Baerum şehrinde El-Nur İslam Merkezi Camisi’ne terör saldırısı düzenleyen 21 yaşındaki Philip Manshaus, kendisine yöneltilen suçlamaları kabullendi.

Avrupa borsaları haftayı yükselişle kapattı

Avrupa borsaları, dünya borsalarını bir hafta boyunca etkisi altına alan türbülans sonrası yatırımcıların geçici olarak riskli varlıklara dönmesinin ardından günü yükselişle tamamladı.

Norveç prensesi Louise Bodrum’da

Louise, konakladığı otelin sahilinde güneşlendi, denizin keyfini çıkardı.

Grönland’den Trump’a yanıt: “Satılık değiliz”

Grönland Dışişleri Bakanlığı: "İş yapmaya açığız ancak satılık değiliz"

Trump, Danimarka’dan Grönland’i satın almak istiyor

ABD medyasında, ABD Başkanı Donald Trump'ın toplantılarda, yemeklerde ve sohbetlerde danışmanlarına ABD'nin Grönland'i alıp alamayacağını sorduğu, Beyaz Saray danışmanından bu konuyu araştırmasını istediği yönünde haberler yer aldı.

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, Amazon’a fonları kesen Almanya ve Norveç’e çıkıştı

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro: "Kuzey Kutbu'nda balinaları öldüren Norveç değil mi? Orada petrol araştırması da yapmıyor mu? Parayı alıp Angela Merkel'in Almanya'yı yeniden ağaçlandırmasına yardım edin"

Naboland ile çarpıştıktan sonra batan Dumlupınar Denizaltısı’nın öyküsü kısa film oldu

Çanakkale Boğazı'nda 4 Nisan 1953'te İsveç bayraklı gemiyle çarpıştıktan sonra batan Dumlupınar Denizaltısı'nda şehit olan 81 denizcinin öyküsü, "Ah Bir Ataş Ver" adlı kısa filmle dijital platformda dünya izleyicisine ulaştı.

Danimarka’daki patlamayla ilgili İsveç’te bir kişi gözaltına alındı

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da, geçen hafta vergi dairesi önünde yaşanan patlamayla ilgili İsveç polisinin bir şüpheliyi gözaltına aldığı açıklandı. Kopenhag Emniyeti Başkomiseri Joergen Bergen, İsveç polisinin...

İsveç, ABD’li rapçi ASAP Rocky’i suçlu buldu

Stockholm'de "göçmen kökenli genci darbetmeleri" nedeniyle haklarında dava açılan ABD'li şarkıcı ASAP Rocky ve iki koruması mahkeme tarafından suçlu bulundu. Mahkeme, saldırıya uğrayan 19 yaşındaki gence de tazminat ödenmesine hükmetti.

Norveç’teki cami saldırısı, İsveç ile Norveç’i birbirine düşürdü

Norveç Başbakanı Erna Solberg: - "İskandinavya'da ırkçı grupların merkezi İsveç, Norveç'in buna karşı önlem alması gerekir" İsveç Enerji Bakanı Anders Ygeman: - "Ülkeler arası aşırılıkla mücadelede iş birliği önemli fakat siz, aşırı sağcı Gelişim Partisi ile işbirliği yapıp, aşırı sağcı siyasetçi Sylvi Listahaug'nu bakan yaparsanız, dönüp aynaya bakmanız lazım"

Norveç’teki cami saldırganı “terör saldırısı” suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldı

Savcı saldırganın tutukluluk süresinin dört hafta daha uzatılmasını istedi. Saldırganın, mahkemede sık sık kameralara gülümsemesi dikkati çekti. Norveç polisi, olası bir katliamı önleyen 65 yaşındaki Afgan vatandaşı Mohammad Rafique'i kahraman ilan etti.

İsveç Başbakanı’ndan Norveç’teki cami saldırısına kınama

İsveç Başbakanı Stefan Löfven: - "Norveç ve İsveç'te yaşayan bütün Müslümanların, Kurban Bayramı olması nedeniyle endişe ve kaygılarını anlıyorum. Dini vecibelerini güven içinde yerine getirmek temel insan hakkıdır"

Norveç’te cami saldırısına terör soruşturması

Norveç'te dün camiye silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli hakkında terör soruşturması başlatıldı.

İsveç’te Kurban Bayramı: Müslümanlar camilere akın etti

İsveç'in başkenti Stockholm'de Müslümanlar, bayram namazını kıldı. Başkentte yaşayan Müslümanlar, sabah erken saatlerde yer bulabilmek için en yakın camilere akın etti. Norveç'in Barum şehrinde El-Nur İslam...

Norveç’te camiye silahlı saldırı: 1 yaralı

Başkent Oslo yakınlarındaki El-Nur İslam Merkezi'nde bir kişi, silahlı saldırı sonucu yaralandı.