EN YENİ İÇERİKLER

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsveç’te UID yetkilileriyle bir araya geldi

Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı (AGİT) Toplantısı için İsveç’in Başkenti Stockholm’e giden Çavuşoğlu, Türk Sivil Toplum Kuruluşu (STK) UID İsveç yetkilileriyle bir araya geldi.

İsveç’te, Magdalena Andersson 1 haftada ikinci kez başbakan seçildi

İsveç’te, Sosyal Demokrat Parti liderliğindeki tek partili azınlık hükümeti dün (29 Kasım 2021) yapılan oylamada parlamentodan güvenoyu aldı.

Danimarka’da Covid-19 kısıtlamaları geri geliyor

Hükümet, artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarını göz önüne alarak maske ve Koronavirüs Pasaportu’nun kullanım alanını genişletiyor.

İsveç’te siyasi kaos: Başbakan Andersson istifa etti

Sabah saatlerinde İsveç Parlamentosu Riksdagen’de güvenoyu olarak göreve başlayan İsveç Başbakanı Magdalena Andersson’un başbakanlık serüveni kısa sürdü.

İsveç’e kadın başbakan

İsveç parlamentosunda yapılan oylama sonucunda ülkenin ilk kadın Başbakanı Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Magdalena Andersson seçildi.

Norveç’te oklu saldırgan dehşet yaşattı

Norveç’te, yaklaşık 27 bin kişinin yaşadığı Kongsberg Kasabası’nda, Coop Extra adlı market ile kasaba merkezinde meydana gelen oklu ve bıçaklı saldırıda birden fazla kişi hayatını kaybetti.

Norveç dinleme skandalı nedeniyle ABD Büyükelçisini görüşmeye çağırdı

Norveç Hükümeti, Oslo'daki ABD Büyükelçiliği ile bir toplantı yaparak müttefiklere karşı istihbarat toplamanın kabul edilemez ve gereksiz olduğunu bildirdi.

Danimarka, sığınmacı kamplarını AB dışına taşıyor

Danimarka Parlamentosu, Danimarka’nın sığınmacıları Avrupa dışında inşa edilen kamplarda kabul etmesini öngören yasa tasarısını onayladı. Bugün parlamentoda son defa görüşülen ve oylanan yasa tasarısı, hükümeti...

Danimarka ülkedeki Suriyelileri göndermek için harekete geçti

İskandinavya ülkesi Danimarka, Suriye’nin başkenti Şam’ın güvenli olduğunu öne sürerek bu ülkeden kabul ettiği sığınmacıları ülkelerine geri göndermek için harekete geçti. Danimarka Mülteci Konseyinin Aralık...

Danimarka Başbakanı Frederiksen, Merkel ile görüştü: Covid-19 aşı üretimi yavaş ilerliyor

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları konusunda Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir görüşme gerçekleştirdiğini bildirdi.

Danimarka, Covid-19 tedbirlerini 1 Mart’tan itibaren gevşetiyor

Danimarka'da aralık 2020'den bu yana yürürlükte olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri, 1 Mart’tan itibaren kademe kademe gevşetilecek.

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge: “Covid-19 salgını 2022’nin başlarında sona erer”

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının 2022 yılının başlarında biteceğini söyledi.

Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz, Biden yönetiminden ümitli

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, ABD Başkanlığı’na Joe Biden’ın seçilmesinin ardından, cinayet emrini kimin verdiğinin ortaya çıkması konusunda ümitli olduğunu belirtti.